luksuziranje

Jelovnik za ovu sedmicu: 

Mljeveno meso sa krompir pirom i bechamel sosom. Orecchiette sa mljevenim mesom i paprikom. Protein bowl sa mljevenim mesom i slatkim krompirom, cottage cheese i avokadom. Mislim da će mi doći muka od mljevenog mesa, al piletinu ne mogu da smislim trenutno. Svaki dan sam na piletini, a neko meso moram ubaciti. Trebam još da odem u kupovinu sa svojim kolicima ^^.  Pa na trening i srediti stan. I eventualno čitati knjigu koju sam digla kad sam bila u skroz nekom drugom fazonu. 

Htjedoh da sjednem u kafić ispred zgrade, medjutim nije im neka atmosfera pa ću kod sebe popiti kafu da odmorim od kupovine, išla sam u tri prodavnice. Piletina 1kg 13€, mljeveno 500g 6€… 

I prodje mi dan praveći ovo lazanje s pireom. Još ne znam kad ću stići na trening. Malo me motivirala rodica koja je povela svoje dijete od šest mjeseci na trening i objavila story… i sad se ja kontam pa što ja ne bih otišla na trening, a razmišljala se bil. Uostalom već je juni, tak da se moram zadati ovaj mjesec. Našla sam muskatni oraščić kojeg sam tražila po svim prodavnicama. I uzela Barilline orecchiette, dijelom što volim da bude sve po receptu, dijelom što se luksuziram, inače nikad ne uzimam Barillu. Luksuziram se u tolikom smislu da sam naručila tepih za balkon i kako sam se predomislila nisam ga pokupila, misleći kako će ga vratiti i vratiti mi pare, sad ne znam šta je s njega bilo, al’ meni pare niko nije vratio, osim što su mi poslali email da li mi se svidja i da im napišem review. Možda ga još mogu pokupiti?! Ma ko ga šiša. I tako meni odu pare. Samo zato što mi je mrsko. Onda se luksuziram kafom u kafiću svaki dan na pauzi na poslu, koja je 5€.. ne vraćam boce što ih kupim.. znači moram se sabrati 😂. A bude mjeseci kad baš vodim računa. I ovu zadnju sedmicu što sam se hranila po pekari. Ali ove sedmice ću kuhati. I one snickers čokoladice na automatima.. no comment. Sad skontam da mi je sestra donijela orecchiette iz Italije. Od sad štedim, no more luksuz, kafa od kuće, hrana od kuće, nema više naručivanja, odjeće imam dovoljno, eventualno neke cipele, košulja za plažu, stan sredjen. 

15 0 komentara

  1. Very nice pictures. Ako su tvoje licne i personalne. Piletina 13 eurica ? A to ti je 26 Km ??? Leleeeee. Kako tako skupo

    1. Nisu moje, samo su recepti koje sam našla, hahah lelee da da sve skupo

  2. Uf al se ti razbacuješ, otkud ti pare? Mora da ti Brute šalje. 🤣

  3. Ja imam neki čudan sistem/raspored u svojoj glavi gdje ne volim praviti niti jesti isto meso nekoliko dana zaredom. Tako da mora biti nešto u smislu: piletina, junetina, riba, vegetarijanski dan. I onda sve ispočetka. Nikom drugom to nema smisla, ali meni ima. ☺️

    1. Pa baš ima smisla, ja mislim da je kod svakog normalnog tako, nego ja našla eto ta tri recepta pa ću napraviti. Mada i ja gledam većinom da ne jedem jedno te isto meso svaki dan 😅 ali eto tako me sad zapalo

  4. Hej samo da se zna, šalila sam se jer ne podsjetio post na moj o taksijima 😆

    1. Hahah čim sam vidjela komentar pomislila sam na tvoj post 😆

  5. Baš se razbacuješ 😄
    Sviđa mi se meni, sve bih to jela. Nikad čula za tu tjesteninu, moram je probati.
    I ja kao i msks, ne mogu isto meso dva dana zaredom.

    1. Čini mi se da ni ja neću moći, ali kad sam našla već recepte i kupila šta treba, ajde mogu ove sedmice tako 😅

  6. Mljeveno meso prednost što se brže kuha nego čvrst komad mesa, ali mora bito svježe mljeveno, barem meni. Isto piletina mi više na nos izlazi, ne mogu je pogledat, a ne zma čovjek šta bi kuhao

    1. Bukvalno ne zna čovjek šta bi kuhao 😅

Leave a Reply