how to find a boyfriend in 2 months pt.2

Bilo bi super, bilo bi super, bilo bi sjajno beskrajno, mi tako mladi sami odavno, bilo bi nezaboravno… 

“Ponekad se prisjećam one noći kad sam upoznala Džeremija i pitam se: da nam se pogledi nisu susreli, da li bi mi život ispao isto? Da li mi je od početka bilo sudjeno da doživim tako tragičan kraj? Ili je moj tragičan kraj prije posljedica izbora nego sudbine?”

Mislim da će me cijeli život progoniti pitanje je li bilo stvar mog izbora ili sudbine. A i da smo ostali zajedno vjerovatno se ne bismo slagali. Tako da je sve ispalo kako treba. Tješim se. Najgore su propuštene šanse zbog tvog izbora. Da nije bio moj izbor, pripisala bih to sudbini. I to je lakše. 

“Čovjek je proklet i žali za svim putevima kojima nije prošao. A ko zna šta bi me i na drugim čekalo…” Meša Selimović

Mada sam se u posljednje vrijeme pomirila s tim kako je sve prošlo. Nismo bili jedno za drugo. Mislim da ovako razmišljam jer bi mi bilo lakše da je ostalo onako, ne bih morala da se ovako mučim. I žalim za tim što nije bilo tako lagano. Ovako je teško pronaći ponovo nekoga. But it is what it is.

Imam neke self-help knjige kući ali mi se više trenutno čitaju romani. Mogla bih u utorak otići do bib. Imaju neku kolekciju knjiga na našem pa izabrati nešto od toga, nekako mi je najdraže čitati na našem, mada bi bilo dobro zbog jezika.. Gledam mini seriju Run away. Samo me drže te mini serije, ne mogu da se fokusiram na nešto duže. Jaoo danas idem na ovaj dejt i nekako mi se baš ne ide. Mogla sam danas otići i na trening, al’ nešto mi se ne da, samo bih odmarala na suncu. 

Rodica lajkala na insta: Zašto ne idem na familijarna druženja, pa odem tamo i samo me isprovociraju, a ja nemam živaca, pa bolje ne… haha i really felt that. To je i razlog zašto nisam bila u Bosni šest mjeseci i idalje mi se ne ide, ne bih ni išla da ne moram obaviti servis: kosu, nokte, malo odjeće, skratit hlače itd. Pramenovi su mi ovdje 400€ i ne isplati se, tako da ih moram raditi dole. A inače ne bih godinama išla, moji mogu doći meni. Poželim nekad grad i sve to, ali… Mislim da ni ona iz tog razloga ne dolazi često dole. 

Odustat ću od tebe, s tobom je uzalud.

Moram malo pregledat šta sam pričala s Dave-om da se pripremim 😂 jer ne znam više šta sam s kojim pričala haha. Bar da znam čime se bavi, odakle je, vjerujem da ni on ne zna za mene, iako smo se dogovorili u 18h on me pita u kolko ćemo se sati vidjeti pa predlaže 16h, pa ja njemu kažem može pošto mi to više odgovara, jer idem na party poslije. Od svih mi se Audio m. najviše svidja, s njim najopuštenije pišem. Ben je isto okej, za Thoma nisam sigurna da li ćemo se vidjeti, nekako me ta velika naušnica na uhu iritira, nije baš moj tip 😅. S Massimom se najviše čujem. Ubijedjena sam da to nije njegovo pravo ime.

Napokon sam raspoložena za dejt. Jedva čekam da vidim kakav je. Više sam se sredila zbog tog partyja poslije 😅. Mislim da je bitno ponijeti dobro raspoloženje. Danas sam cijeli dan odmarala i sredjivala se 😅. Dvije godine je mladji. Navodno je 1.90, like it already.

Još više me interesuje kako mi je bilo drugarici s našim likom 😅.

Samo opušteno, a i nemam neku tremu, mislim da će nam baš biti fun ako nas kiša ne zapljusne, jer bi on da šetamo. 

Samo jednu ljubav imam, a ta ljubav to si ti… 

Na prvi dejt sam obukla svoju max odjevnu kombinaciju, već se vidim kako idem u Zaru i trošim ovo malo para što mi je ostalo 😂. Idemo šetati kraj Dunava. Valjda se on baš ne razumije u grad pa je rekao da ja odlučim gdje ćemo. A to mi je blizu partyja pa praktično. U svakom slučaju ipak gdje ima puno ljudi😅. Imam feeling da kasnim, volim uvijek prva doći da nemam stres. Ispeglala sam kosu, ali već se malo istalasala, kad ima tendenciju da bude kovrčava. Kontam se pošto sam danas slobodna i već sam se sredila, trebala sam organizovati još jedan dejt, pa dvije muhe jednim udarcem😅. Al valja mi se opet sredjivati haha. Vlažnost zraka je velika, jer je u gradu padala kiša tako da ništa od moje ispeglane kose. Nemam tremu ali bojim se da će nam biti neugodno kad se nadjemo 😂. Pogotovo ono kad se tek vidimo. Glavno je ja njega čekam pa nemam stres. Svidja mi se što nije odgodio sastanak, jer inače se baš u tom trenutku prepadnu i predomisle. Sad treba da ga vidim kako izlazi iz Ubahna. 

Sladak je. Čim se on meni svidi, on se neće dalje javiti. A svidja mi se. Hodali smo dva i po sata po kiši, ja mislim da bismo hodali i tri da ja nisam rekla da moram ići. Možda ja više nisam tako mlada za ove partyje ili mi latino muzika ne odgovara i uspavljuje me. Ali umorna sam od danas. Socijalne baterije su mi se ispraznile… Pričali smo o svemu i svačemu, nikad nisam onako dugo hodala po kiši. Zapravo i nismo baš pretjerano puno pričali, bilo je tu stanki i tišine. Ali bilo je ugodno. Ima pametne i normalne poglede na veze, što mi se svidja. Tradicionalan je što se toga tiče. Sve u svemu jedan okej normalan momak. Koji se naravno još ne javlja. Kao i onaj s kišobranom. Jesam pisala o momku koji mi je držao kišobran, samo meni, a on je kisnuo?! Da, tu se jednoglasno nismo javili više ni on meni niti ja njemu. Kontam da će i s ovim biti nešto tako. Razumjeli smo se, ali i bilo je nekih awkward trenutaka jer oboje nismo bili skroz opušteni. Bez obzira na sve, ja sam sad krenula i ne odustajem. Imam dva mjeseca fore. 

6 0 komentara

  1. Mislim da si ostala umom navezana za tog nekog starog dečka pa ti se vraća “šta bi bilo da je bilo” . Koliko god bilo teško, ako smo nešto odlučili, ne trebamo se vravati na staro. Ali lijep mi je Selimovićev citat, ljudi su uoravo to iako težimo npr. da budemo iznad svega tog.

    Ima ona jedna izreka: ako možeš da skupiš sve što imaš i baciš kocku i izgibiš, a da više nikada ne kažeš ni riječ o tom svom gubitku bit ćeš čovjek, sine moj!

    (Ovdje još nabraja nekih dobrih stvari), ali sam ovo uzela kao primjer.

    1. Ja ne znam kako da se napokon u potpunosti riješim toga, ali mislim da sam na dobrom putu i da se sad osjećam puno bolje nego prije par godina i da počinjem shvatati da to sve ima svoj razlog i da je bilo najbolje što može biti. Samo još moj mozak to treba u potpunosti shvatiti.

  2. Lako nam je pitati se šta bi bilo kad bi bilo jer su to neostvareni potencijali i u glavi možemo da zamislimo milion mogućih ishoda, a nikad nećemo znati kakav bi bio osim onoga kojeg smo odabrali. Možda bi bilo bolje, ali možda bi bilo i puno gore od onoga što zamišljaš. U tome je nevolja – što se nikad ne može znati, a mozak ne voli ništa što nije završeno.

    1. Da, u tome je problem, što mozak ne voli ono što je nedovršeno, da sam to završila na bilo koji drugi način koji bi imao svoj zvanični završetak bilo bi drugačije. Ili da je on mene ostavio ili bilo šta, ali ovako kad je ostalo nedovršeno i nedorečeno uvijek će te kopkati. Ali učim da se riješim toga. Jednog dana se više nikada neću vratiti na to niti pomisliti na takvo nešto.

  3. Evo ti iz mog primjera – žalila što sam okončala vezu prije pet godina. Momak bio divan, najbolji od svih koje sam upoznala. Plot twist obnovimo kontakt pred moj nalaz i lik me, da izviniš, zajebe kao nijedan dosad. Tako da… Nemoj žaliti. S razlogom je završilo.

    1. Da, definitivno si upravu ♥️ postoji razlog i sve je dobro završilo

Leave a Reply