sweet time

On se ne javlja. Ja se ne javljam. It’s perfect. Ne znam zašto, ne bih ni voljela da se javi. Najbolje bi bilo kad bi se sve ovako završilo dok sam se ohladila.

Knjiga Verity mi je malo too much, spisateljica je napravila lika apsolutno crazy. Totalna psihotična žena da ne možeš da zamisliš na šta je sve spremna. Opsesivna s mužem. Opet me zanima kako će se završiti. Za sad bih dala dvije zvjezdice. Ali drži me, čita mi se. U posljednje vrijeme sam into psihološke trilere, serije i knjige. Lik koji mi najviše djeluje uznemirujuće na kraju, sad kad sam pročitala cijelu knjigu, je zapravo on, a ne njegova žena niti ova druga. Zapravo najmanje njegova žena iako ona očito ima psihološke probleme. I zanimljivo bi mi bilo ući u glavu nekog pisca ili bilo kakvog umjetnika. 

sms_dobro_dosla_tugo.mp3

Stan mi je malo u haosu, zalila sam biljkice. Večeras ću oprat kosu da se spremim fino za dejt sutra, ništa ne očekujem realno. 

Trenutna pedikir i manikir pa poslije kod drugarice. Baš se radujem. Kod moje singlice, imamo šta da pričamo. Malo da se odmorim od ovih novih mama i njihovih tema 😅. Kad pričam s njima vidim kako je to lijepo, ali i teško i naporno. Valjda je to tako na početku. Vidim da su preumorne i nemaju vremena za sebe uopšte. Drugarica koja ima dvoje djece mi je djelovala baš nekako umorno i čak nekako neraspoloženo.  Vjerovatno nije kod svakog tako. Onda muževi im slabo pomažu oko svega… ne znam ponekad razmišljam koliko to problema nosi sa sobom. Uradila sam french and i like it. Ali volim slušati ponekad njihove priče i sve to upijam misleći da će mi nekad trebati. Mislim da ako budem imala djecu da ću se većinom družiti s mamama. 

Već mi se ne ide na taj dejt, već ja moram odlučivati gdje ćemo, šta ćemo, kako ćemo. Ali dobro ajde može i to. Mada sam navikla da on vodi. Ali eto i to za promjenu. 

Razmišljala sam o tome kako sam postala popustljiva u svemu. U ranim dvadesetim bih na svaku malo greškicu samo prekinula odnos. 

Mislila sam da ćemo biti uglavnom mi singlice i ove zaručene, medjutim bila je i beba i moram reći baš je preslatka. I ta drugarica joj je baš došla umorna od svega, onako poprilično tiha i neraspoložena. Bilo je fino, osim što sam zone outovala nekoliko puta udubljena u svoje misli. Nakon nekog vremena jedva čekam da se vratim u svoj stan i odmorim sama. Sve mi je to super do odredjenog trenutka kad mi se iscrpi energija. Ali i ostala sam četiri sata. Drugarica mi ide na dejt s jednim našim likom koji mi je poznat preko instagrama. Pa ćemo sutra da prepričavamo. Dok je drugarica s bebom bila tu uglavnom se priča vrtila oko bebe. Ali moram reći da nije bila tako naporna kao druge, nije pričala o tome kad spava, jede i plače, nego onako umjereno da nam svima bude zabavno. Tako sve u svemu bilo je super. Sad se napokon vraćam u svoj stan 🤍. 

4 0 komentara

  1. Ja se isto nekada pitam da li puno dosađujem sa pričama o djeci ovim singl drugaricama. Teško je pričati o nečemu drugom, pogotovo dok si još na porodiljnom, cijeli dan i svaki dan samo se baviš bebom. 😄
    Mene to isto ništa nije interesovalo dok nisam postala mama, ali sad kad sam mama i dalje mi je zanimljivo npr. čitati tvoje zgode sa dejtanjem.
    Tačno ću dati priliku ovoj knjizi, vidim da ima dobru ocjenu na Goodreadsu, mada to i ne mora biti neki garant da će mi se knjiga svidjeti. You had me at “apsolutno crazy lik”. 🤣

    1. Pa da, mislim nekad mi je interesantno a nekad mi je too much pošto nisam u toj fazi, ali da jesam definitivno bih i ja pričala samo o tome😅 a knjiga je ne znam, čita se brzo, ali eto nije nešto posebno moram reći, ali može se pročitati 😄

  2. Evo, ako pročitam, javim ti utiske. Nakon trilion pročitanih knjiga, teško me je oduševiti.
    Izgleda da će uskoro izbaciti i film snimljen po toj knjizi. Malo nakon što sam je tražila po netu, izbacilo mi je neki članak sa fotografijama kadrova tog filma.

    1. Da da vidjela sam da će biti film, pa sam požurila da pročitam prije filma ^^

Leave a Reply