highlight of the day

Danas sam se baš sredila za posao i kako sam smršala sve mi bolje stoji, mada su mi hlače malo velike, ali ove što sam kupila kad smršam su mi sigurno još male, tako da sam negdje izmedju. I raspoložena sam baš, pošto je lijepo vrijeme, sad ću još jednu kaficu prije posla.

Još danas i sutra imam manikir i pedikir. Moram u kupovinu, nemam šta da jedem bukvalno, ove sedmice sam po pekarama. Bude me nekad sramota kolegice koja uvijek kuha i pita šta imam danas da jedem, a ja iz pekare, danas nije tu 😅. A inače kuham i ja. A glavno pitanje je šta imaš danas da jedeš. Ni to mi neće baš biti jasno. Dobro, ona baš voli da kuha i to joj je valjda znak da je dobra domaćica i da je vrijedna. I nekako zna da se dobro predstavi, priča tako sve dobro o sebi, kako je vrijedna, kako ima sve. I taj joj bivši to uopšte nije cijenio. Draga mi je, ali baš zna za sebe i bori se, podsjeća me na jednu drugaricu. Lijepo mi je s njom, ali imam osjećaj da mora biti bolja od drugih u svemu i zna koliko vrijedi i zato joj je krivo što ju je bivši ostavio i našao odmah drugu. Dok imam drugu kolegicu i ona je baš neiskvarena, stvarno je prava dobrica, nju obožavam. 

Naravno dobila sam odbijenicu za posao, a iskreno nije mi se ni svidio. Noćna smjena vjerovatno, produkcija… i ovdje moraš imati neke connections za dobar posao. Ne znam da li ću ikad naći posao u struci koji mi se svidja. 

Pridje mi danas lik kojeg sam zapamtila na poslu jer je došao jednom da kupi parfem “za dejtove” i ja sam mu ih pokazivala. I zapamtila sam ga. Danas dodje do mene i kaže kako zračim pozitivno i kako želi da me pozove na dejt. Medjutim ja njemu odgovorim kako imam momka, Bruta. Evo Brut me hoće i bez hobija i ciljeva tako da sam trenutno s Brutom. 

Ma to je sudbina, i nije magija 

8 0 komentara

  1. Lijepo je biti svjestan svojih kvaliteta ali ne moraš se u svemu porediti ili takmičiti sa drugima. Šta te briga ako je ona vrsna domaćica a ti i da nikad ne kuhaš, sama si i možeš se hraniti kako ti je ćejf.
    Podsjeti me pričom na jednu moju prijateljicu koja svom partneru ugađa ono “majčinski”, jelo mora biti tik pred njegov dolazak svježe spremno, kuća da se blista iako je poginula s bebom se boreći, za sve je uglavnom njegova riječ zadnja i onda ona kaže “znam da nikad bolju neće naći”, isto kao da od toga zavisi dal će je i koliko voljeti.

    1. Pa ja na to više gledam kao na inspiraciju i volim da učim od drugih ljudi, a ne da se takmičim, naprimjer svidja mi se to što ona voli da kuha i ja bih voljela poboljšati svoje cooking skills radi sebe. I to mi je super kad pronalaziš inspiraciju u drugim ljudima da radiš na sebi i poboljšaš sebe.

  2. Slažem se, super je naći inspiraciju u drugima za to da poboljšaš sebe ali nema te šta biti sramota što nisi skuhala od prošle sedmice.
    Mah, ako osjećaš da ti ispija energiju tim nekim uzdizanjem sebe onda se izmakni i više druži sa ovom drugom.

    1. Čim vidim da mi neko crpi energiju, ja se sklonim ^^

  3. O jednom kad sam nekom s posla slagala da imam momka iz jednog grada, za par mjeseci se potrefi da sam baš počela hodat s momkom iz tog grada, tako da nikad ne znaš.. možda to i bude Brut 💜

Leave a Reply