end of may

27.5.2026

Nekako sam se smirila i sad mi sve ravno do mora. Sva sreća on još nije odgovorio pa sam i zaboravila na tu našu prepirku, i sad je nekako sve uredu. Danas sam shvatila da Bog ima plan za mene. Nisam džaba ovdje gdje jesam. I pomislila sam koliko je M. jedna nebitna karika u tome svemu. 

Sve je riješeno, sve je već odredjeno i sve će biti okej. Bog je sve isplanirao. Sve je s razlogom. 

Kao da sam se danas prosvijetlila, toliko osjećam neki mir i da će sve biti uredu. Sve je onako kako treba da bude. Ništa nije pogrešno. Treba da bude upravo ovako. Ovako se odigralo i ovako je najbolje. 

Edit:

Cijeli dan mi nije odgovorio. Ovo je kap koja je prelila čašu. Uopšte me ne zanima. Sad sam stvarno ljuta. Ma ko da mu se izvine, ja da mu se izvinem?! Kako sam ljuta. Dobit će poruku prekosutra. 

Anyways, sad chillam, uživam uz cigare i piće. Pečem si pizzu. Moram stavit sudje da se pere, inače nemam šta drugo da radim, osim možda da čitam Veriti. Sutra bih mogla ujutro na trening. 

Alles klar 🙂

Često mi bude dosadno u posljednje vrijeme, ne znam kako, kao što Izet kaže: kome je dosada dosadna. Možda to ima veze s tim što mi se ne čita, ne gledaju mi se filmovi. Ništa mi se ne radi, osim što po stanu moram da sredim. Mogla bih srediti ladice i ormar. Ne znam šta bi još bilo korisno raditi. Nedostaje mi vrijeme studiranja kad mi nije moglo biti kad dosadno. Ovako kad radiš tačno ne znaš šta da radiš poslije posla. Moji mi žele petorke da prestanem kukati kako imam previše slobodnog vremena i kako se dosadjujem. 

Uvek me možeš izdati ponovo… 

28.5.2026

Dobro jutro! Divno jutro. Trenutno na treningu. Kontam opet da počnem računati kalorije, čisto da imam šta da radim, a i da sredim figuru, jer tako ću znati koliko uzimam proteina. 1300kcal i što više proteina. Trening svaki dan, pa mi neće biti dosadno. 

U subotu ujutro moram u kupovinu hrane. Samo je malo problematično kad kuhaš to s kalorijama, ali izračunat ću sve otprilike. Onda imam pedikir pa idem kod drugarice na house warming party. Navečer ne znam šta ću. U nedjelju imam dejt pa poslije idem s drugaricom na Event. Mislim da i ona ima dejt pa onda idemo skupa poslije. 

One stvari što sam uzela S su mi iskreno malo knapp pa bih trebala još smršati, pa da mogu da oblačim i stvari od prošle godine jer sam tad navodno imala 62 kg i mislila da sam debela 🤣. Kontam u nedjelju bih po danu mogla s kolegicom na Dunav, pa tako mi je cijeli dan ispunjen. 

Sve ove drugarice što su se udale su našle momke zapravo u srednjoj školi. Ne znam ni jednu da je u ovo skorašnje vrijeme upoznala momka i udala se, recimo zadnjih 5 godina. Osim rodice koja je našla momka na Tinderu, ne znam ni ja kako. Trenutno sam u porodici jedina koja još nema djecu. A to baš i liči na mene, koliko sam zapravo komplikovana. One su našle dovoljno dobre momke i nisu puno razmišljale. Dok sam i ja imala dovoljno dobru vezu, ali sam prekinula. Ali da se ne vraćam opet na to, definitivno trebam da izbijem iz glave. Kao i kad trebamo kupovati haljinu za svadbu, one sve vrlo brzo nadju i uzmu onu koja im se na prvu svidi, dok ja prevrnem cijeli grad dok nadjem nešto što mi odgovara. Zato mislim da je to samo dio mog karaktera i da se ne trebam čuditi što ništa ne nalazim. Perfekcioniziram sve, a toga nema. Ja bih da izaberem ono najbolje od svega što postoji. Umjesto da uzmem samo dovoljno dobro, jer u životu se nema baš toliko vremena. Ali mislim i da je to na neki način do sudbine. I uvijek ću se pitati je li to bila sudbina ili sam ja izabrala tako. Ali ne opterećujem se više time, sve je onako kako treba da bude, najbolje. 

Sad kontam onaj komentar da treba da decentraliziram momke iz života. Ali šta ću kad sam u takvoj fazi života, a i nisam više ni tako mlada. Tako da mi je trenutno to fokus, osim što bih se trebala malo pozabaviti i karijerom. 

Malo pretrpavam naslovnicu 😅 ali ispušem se tako. 

Uvijek dodjem bar 45 minuta ranije na posao. Ne volim da kasnim, pa dodjem prerano. 

Ne znam da li da se vidim s Thomom, nekako mi fizički imam osjećaj ne bi odgovarao. A možda je momak skroz normalan. I ta velika naušnica na uhu nije baš moj stil 😅. Ali šta ću sad moram da dejtam 🤣. Bit će barem zabavno za postove xd. 

Ne znam do kad ću ovaj posao moći da radim, a ne znam ni šta bih drugo tražila. Da li bih bila sretna u struci. Možda da ipak pokušam, ali ne nailazim na oglas koji mi se baš svidja, koji mi ne bi bio previše stresan. Jer moram ipak da pazim na sebe. Ne želim da ponovo budem depresivna na poslu. Ovdje sam barem psihički dobra. 

13 0 komentara

  1. Nisi u takvoj fazi zivota nego se stavljas u takvu fazu zivota 😅

    Ti i M., barem po ovom sto pises, ste nebo i zemlja razliciti. Sutra da pocnete pravu vezu, prekosutra bi je isfrustrirani prekinuli, evo ruka u vatru

    1. Dobro ba ironic a u kakvoj sam drugoj fazi života nego u toj u kojoj sam single i tražim momka, udata nisam, nemam djecu tako da nisam u tim fazama. Pa i jesmo različiti ko nebo i zemlja, ma kakvi nebo i zemlja hahah kad bih ti rekla koliko smo različiti ne bi vjerovala da se ipak nekako slažemo na nekom nivou.

  2. Pa jel postoji ijedna druga svrha zivota osim da se udas? Moze li neko izgraditi zivot kroz karijeru, prijateljstva, edukaciju, avanture, bukvalno bilo sta drugo osim da zivot zivi u potrazi za momkom il curom

    Nakon ranih dvadesetih ljudi traze partnera koji ce im i kojem ce obogatiti vec makar djelomicno izgradjen zivot. Niko ne trazi osobu kojoj ce ta potencijalna veza biti citav i kompletan zivot. Stavise, osoba koja ima svoje ciljeve u zivotu ce osjetiti ocaj osobe kojoj je jedini cilj da se upartneri i pobjeci glavom bez obzira zato jer niko ne zeli tu odgovornost (i ovo je ujedno moje misljenje zasto M. nije napravio taj korak i gurnuo vezu u nekom konkretnom smjeru)

    1. Ironic, sve si pogrešno protumačila, ne znaš ni mene, ni M. ni kakve smo razgovore vodili ni kakva je on osoba. On ima svoje totalno druge razloge zbog kojih neće da ulazi u vezu. Ali nebitno to. Pa imaš ljude kojima je obitelj važnija od karijere. I ne mora svako imati izgradjenu karijeru i ne znam ti ja kakve ciljeve da bi bio u vezi s nekim i da bi ga neko htio. To što možda nemam karijeru koju bih trebala imati ne znači da ne mogu tražiti partnera. Uostalom ja tu karijeru svakako mogu ostvariti ali jel onda trebam čekati do tada da bih tek onda trebala tražiti partnera. Valjda me voli zbog mene a ne zbog moje karijere i mojih ciljeva. Ali eto nisu to ona stara vremena očito, danas se više gleda materijalno naravno.

  3. Mislim, ovo ce zvucati grubo, ali evo mi smo ovdje na platformi gdje razmjenjujemo primarno misli i ideje i neke djeliće svojih ličnosti koji idu dalje od slike za instagram, citamo se skoro dvije godine i sad da me naopako okrenes ja pojma nemam šta ti voliš raditi, imas li koje hobije, sta mislis o bilo kojoj stvari koja se ikad na planeti desila, nista ne znam osim da religiozno čitaš knjige o samopomoći i tražiš momka 😅 jes da ti nama ne moras citavu svoju osobnost ovdje na tacni servirati, al vala da ni trun tebe ne proviri u dvije godine pisanja.. 😅

    Kazes da ti vrijeme prolazi i moras naci momka, druze prolazi ti vrijeme i sebe da nadjes, a to je x puta bitnije od momka koji ce doci kad tad. A i da ne dodje, neće ti biti bitno jer ćeš imati svoj život jel (na stranu sto ja mislim da su te prolazi-mi-vrijeme floskule cista glupost uzrokovana socijalnim pritiscima, no dobro)

    1. Pa ja pišem šta mi se piše i ne dijelim sve pojedinosti iz svog života. Pa dobro ne pronadje svako sebe u dvadesetima. Uostalom ponekad pronalazak sebe može biti cjeloživotni proces. Ali to da se fokusiram više na sebe mi sigurno neće škoditi. Što ne znači da mi je zabranjeno traženje bilo kakvog partnera dok ne sredim svoj život stopostotno.

  4. Slažem se sa Ironic da je 100x bitnije da pronađeš sebe i da vidiš šta voliš raditi.
    Možda to već znaš, ne znamo mi.

  5. O Boze, ne gleda se materijalno i karijera je bila samo primjer. Voli te tbog tebe, ali u tebi mora biti nesto vise od zelje za vezom, mora biti neko usmjerenje, neka strast, neko misljenje o bilo cemu. Pa makar da ti je jedini hobi slaganje slagalica, ali eto da o tome mozes satima pricati
    I ne kazem da moras imati sve 100% sredjeno da bi bila s nekim (doslovno sam rekla djelomicno sredjeno) ali moras imati zivot kojeg mozes voditi van veze. Sto su ljudi stariji to im je vise veza samo dodatak zivotu, ne citav smisao zivota

    I logicno da pises sta ti se pise, svi to radimo, i nisi nam duzna svoja razmisljanja o bilo cemu, ali samo primjecujem da se u dvije godine nije desilo da se makar letimicno spomene ikakav “passion project”, hobi, cilj, ista

    1. Pa logično da imam život van veze, već godinama i godinama živim tako, sad mi je jednostavno potreban neko nakon toliko dugo vremena. Ma daj treba da imaš hobije da te neko hoće, ako te hoće, hoće te. Moja drugarica nema nikakve hobije i nikakve strasti i našla je muža da ne može biti bolji. Et moraš imat neke strasti da bi te tek onda neko htio. Pa imam i ja svoje strasti i hobije i to mi je dovoljno. Kad żiviš godinama sama naravno da imaš svoj život van veze i da si zadovoljna njime. Inače ne bih mogla tolike godine biti sama.

Leave a Reply