Eh sad smo se malo zakačili, čim se ja malo pobunim naravno njemu se to odmah ne svidja. Red flag. Sve je super dok sam ja fina i popuštam, čim počnem malo da ga zezam, plus ništa loše nisam rekla ni uradila, samo malo teasing, njemu odmah ne odgovara. Jer sve mora biti po njegovom, bez ikakve drame, samo moraš da mu popuštaš u svemu.
Nervira me ovo sve i polako gubim živce. Željela bih da mi se odmah pojavi osoba koja je normalna i okej. Dopisujem se s jednim momkom još, naš, i tačno gubim nadu u bilo šta. Lik je apsolutno arogantan, ima opasnih problema. Ja ne znam šta je ovo danas. Kakav je ovo dating pool… ili sam ja samo baksuz pa nailazim na takve. Čini mi se da su ovi mladji bolji, kao da su zreliji od ovih preko trideset. Ne znam šta im se desi poslije.
Malo me je M. izbacio iz takta, jer nisam navikla ni s kim da se svadjam, prepirem ili slično ili imam bilo kakve nesuglasice. To je zato što sam uvijek ona koja popušta, kojoj je sve okej, ne želi da se protivi ničemu.
Dugo nisam bila ovako nervozna, želudac mi se okreće, sve me nervira. Jedva čekam da ostavim ovaj telefon i krenem raditi.
I što me od svega najviše nervira je to što znam da drži telefon u ruci i znam da čuje kad mu svaka poruka stigne i da je pogleda. Jer kad je sa mnom uvijek je mobitel uz njega i uvijek pogleda ko mu je pisao… so many red flags, da ne znam ima li tu išta zeleno.
Anyways sad idem na posao, fino ću da odradim dan. Mada sam se probudila u pola 6 i već sam umorna.
Čini mi se kako ću se i s ovim likom posvadjati, baš mi ide na živce. Danas nije moj dan. Njegovi stavovi, on nije završio uni, jer to je za one koji zaostaju, pitam ga šta radi inače kaže kako misliš inače… gdje ja nalazim ove ljude…
Sve će biti dobro. Bit će okej.
M. mi ponekad bude žao, kad vidim koliko se trudi oko svog posla, kako mu ponekad ne ide, kako pokušava i koliko voli to što radi, ali ne ide sve po planu. Znam da je i njemu teško i da jedva odvoji vrijeme za nekoga. Ipak je odvojio dosta vremena za mene. I ne želim da mu kažem nešto loše, jer opet trudi se da se vidimo. Možda sam bila malo frech, kao da on nema svojih problema dovoljno i još mu ja trebam da ga tako nerviram. Sad mi je žao što sam mu išta pisala… Sad bih mu se onako najiskrenije izvinila.
morgana
27. Maja 2026. at 17:24ma nema tog posla koji će te spriječiti da odvojiš par minuta svaki dan za nekog do koga ti je stalo. Moramo ti početi skidati te roze naočale 😀
perlica
28. Maja 2026. at 6:46Da, morgana upravu si, tako i ja mislim <3
morgana
27. Maja 2026. at 17:28uglavnom, podsjećaš me na mene u jednoj mojoj vezi, i sad s punim pravom tvrdim da nisam nikad bila u lošijoj vezi. Na kraju dana sam se vazda ja nešto izvinjavala jer on je umoran, on radi, njemu je teško, ja sam needy.. ali je imao vremena za prijatelje, igrice i sve što ga je zanimalo. Ja tražim da se vidimo – ja needy.
Stomak mi se okrene kad se sjetim šta sam sve popuštala. Što je najgore, iz ove perspektive, nisam bila ni zaljubljena, samo mi je povrijedio ego i pravio od mene osobu koja nisam, tj izvlačio najgore iz mene. A bila sam u toj vezi samo da bih zaboravila nekog drugog. 🤢
perlica
28. Maja 2026. at 7:05Pa da i ja previše popuštam, ali to je sve zato što u prošloj vezi ništa nisam tolerisala i ništa nisam popuštala, na najmanju grešku sam prekinula i za to ću se cijeli život kajati i sad ne želim da pravim istu grešku, pa onda popuštam, tolerišem. Mada je ovo nešto drugačije, pa ću s tim svakako završiti jer nema ništa od toga, samo ću naći pravi trenutak da mu kažem. Al kad se tu vrti to što mi je ipak lijepo s njim, što trenutno nemam nikoga, a svakako tražim nekoga drugog. Ali ovdje neke stvari stvarno ne bih trebala tolerisati.
undine
27. Maja 2026. at 20:51Vjerujem da je taj M. Apolon samo takav čim mu ti tako sve gledaš kroz prste…
perlica
28. Maja 2026. at 7:08Ma i jeste.. sav je dobar, ali svejedno nije zaslužio da mu tako progledam kroz prste
xninax
27. Maja 2026. at 22:47Istina je da tek kad završiš priču s njim, ono stvarno u svojoj glavi da ga više ne želiš, i prođe neko vrijeme, tek će ti se tada posložiti kockice u glavi kako je to izgledalo. Sada si previše zbunjena i svojim nesigurnim osjećajima i njegovim zbunjujućim ponašanjem.
Zapravo i loša iskustva mogu biti pozitivna. Ja sam iz svoje zadnje krš veze naučila kako ne želim da me muškarac tretira ali tek kada sam se uspjela odmaći od te priče. Dok smo izlazili, kao što Morgana reče, stalno sam se pitala da li ja pretjerujem, izmišljam, dal sam previše ljubomorna i posesivna.
perlica
28. Maja 2026. at 7:06Slažem se, hvala ti nina <3
vangelis10
28. Maja 2026. at 0:46Joj Perilice ja cu ko M. pocinje me nervirati ova tvoja prica. Prvo bez izvinjavanja, drugo prestani ocekivati od nekog nesto, niko ti nije nista danas duzan, on je sasvim jasan oko toga sta ti nudi, jedino ti variras i dovodis samu sebe u zabludu. Ako ti se ne svidja to sto nudi i ne pase ti jer nemas sebe pod kontrolom i ne zelis se probuditi jednog dana misleci kako si godine utrosila cekajuci M da ti uredi zivot onda nesto dr uradi osim sto se vrtis u krug. Ja da sam na tvom mjestu i tom zajebanom unutrasnjem haosu kao ti napravila bi jos veci haos da sto prije to se iscisti energetski, konkretno pruzila nekom drugom momku sansu bsr na 2-3 mjeseca da se malo ohladis i dovedes u red emotivno. I to sto nisi sa M. onako kako zelis, nije sto nisi dovoljno dobra za njega, nema veze sa tobom nego sa njim, sta znas mozda kad otpustis to sa M, kliknes sa nekim lijevim i budete jedno drugom sve ono o cemu ste mastali, ali zato prvo moras dati nekom stvarno priliku u sebi, energetski. Ko god masta o porodici treba se bar udati/ozeniti 27 -33 na kakvu probnu verziju, a ukoliko neko moze da zivi sa dr opcijom onda nek radi na unutrasnjem govoru radi otpustanja pritiska koji sam sebi nametnes. Kasnije statisticki dating pool ti je sve kriticniji a tvoji kriteriji sve veci.
perlica
28. Maja 2026. at 6:46Znam da gubim vrijeme, ali raščistit ću to, kako misliš udati na probnu verziju?! Pa kad se udam to je to, to mora pasati, nema nazad. Mislim nikad ne reci nikad, al moj plan je da je to zaista prava osoba. Uostalom radije bih se udala i u 40, ali za pravu osobu. Mislim da ne moraš hitno da se udaš sa 33 da bi imala porodicu.