again

Here I am again. Budući da mi je dosadno na pauzi, a ne mogu se koncentrisati na čitanje knjige pa čitam vaše blogove i piskaram. Ima li nešto spešl novo da sam propustila u ova dva mjeseca? 

Podjoh nešto pametovat o tome kako je zivot lijep. Al‘ preskočit ću taj dio. 

Ubijem se od dosade kad putujem. Uglavnom. Ipak ću malo isfilozofirat. Za sve ima rješenje. Rješenje su ljubav, vjera i nada. I neki veći smisao od ovoga što vidimo i osjetimo. Kad to imaš, ništa ti više nije teško, ni ići na posao koji ti nije previše zabavan, ni to što si sam, ni što nemaš posla, ma ništa. Jer sve ima neki viši smisao. Čak i kad se ne osjećaš dobro ni u kojem smislu, to treba da pretrpiš. Sve teško treba da trpiš i ustraješ. I prihvatiš. Jer bit će bolje jednog dana. Jednog dana evo sigurno hoće. Sve što trebamo je biti radosni, zahvalni na svemu, znajući da nas čeka nešto bolje i da će ovo sve proći. Ja mislim da postoji plan za svakoga od nas i da je sve onako kako treba biti i da smo svi na pravom mjestu s nekim razlogom. I ako mi je nešto teško, rekla sam, pretrpjet ću to. Ako nešto nije po mojoj volji, prihvatit ću to. I bit ću radosna svaki dan koji mi se pruzi i iskoristit ću ga najbolje što mogu, da budem najbolja osoba koja mogu biti. Mogu reći da me ovaj posao na neki način resetovao i vratio me meni, da mogu u njemu biti onakva kakva jesam, ljubazna i dobra prema drugima. Dok su me neki drugi poslovi sprječavali u tome. Nisam mogla da izrazim svoje dobre osobine koje imam. Oni mi nisu davali priliku da budem dobra prema drugima, da im pomognem, jer jednostvno ne uključuju to. A to je ono što volim da radim. To je bio posao koji radiš sam i samo za sebe jer je tebi to bilo zabavno. A meni to nije bilo ni pretjerano fun. Ali ne vidim čime sam tim poslom pomogla drugima. Jesam li ikome uljepšala dan. Ništa.

Inspired jednim postom.

Hello. Novi dan. 3.4.2026. Napokon sunčano. Dogovaram se sa S. da se vidimo sljedeće sedmice. Mada se nismo onako nešto dugo dopisivali ali ajd dobro. I opet imam neku tremu jer sam na zadnjem dejtu ja mislim bila prošle godine. I ta riječ „dejt“ me nervira. Sve kao neki dejtovi, kome to još treba, valjda se prava osoba samo pojavi. I s njim ne ideš na dejt, nego samo onako da se vidimo 😂. Čim je to neki dejt, nema od toga ništa. Ali eto ovaj mi se čini simpatičan. Mada neke njegove izjave zvuče nekako čudno, mozda ja to pogrešno interpretiram preko poruka, pa da mi je da se vidimo uzivo. Danas još nije odgovorio. Pošto sam postala ozbiljnija, s M. se više ne čujem nikako. Sad trazim stvarno nešto ozbiljno. Javio mi se i jedan Martin, razmijenili smo samo koju poruku. Ajde vidjet ćemo. A kako mi je smiješno ovo sve, al dobro.

6.4.2026 Čitam „Njemu jednostavno nije dovoljno stalo“. Mislim da ovo sve većina zena zna, ali eto valjda vrijedi pročitati… Ukratko nije mu dovoljno stalo, ako vas ne zove na izlazak, ako vas ne zove telefonom, ako se ne zabavlja s vama, ako vas vara, ako ne zeli da se ozeni vama, itd… Mislim, no comment. Ali eto pročitat ću ipak. Onako bila na našem u bib, pa ajde. 

U četvrtak bih trebala izaći s jednim momkom, dakle sa S. ^^ Nisam spremna, još sam se udebljala u zadnja dva dana 😅 pa ne znam ni šta ću obući. Uglavnom nosim jedne hlače i još jedne koje su mi onako knapp. I sve mislim smršat ću pa da dzaba ne kupujem nove dok ne smršam. Jao muke. 

Uglavnom, sve je okej, pozeljela sam pisati na blogu. Kad mi je dosadno i kad nemam šta da radim. Trenutno sam na odmoru, ali nisam planirala nigdje putovati. Samo se onako vidjeti s kojom prijateljicom i to je to, odmarati, čitati.

7.4.2026 Danas se evo vidim s mojom dragom single prijateljicom. Nekako smo se tako ukomponovale da se vidimo prije i poslije njenog odlaska kod doktora. Uglavnom sad je čekam na ovom vjetru ovdje (kao i obično), pa nemam šta da radim, barem je sunčano. Okrenule smo neku temu prije nego što je otišla pa da još popričamo, ionako nemam šta da radim spec kući budući da sam na odmoru. Tak da uzivam na ovom suncu i odgovaram S. Skroz je ok kad se dopisujemo, samo da ne dozivim neki šok uzivo. Jer nisam više u onom fazonu I’ll do it for the plot, mada imam osjećaj da će i ovo na kraju biti tako 😂. Zanima me hoće li htjeti da se vidimo po danu ili navečer. Još ništa ne spominje. Nadam se da nije od onih što otkazu u zadnjem trenu. Ali ajde da se ne opterećujem time. Ja već planiram odmor s njim hahah jesam delulu. Dobra stvar je što on još nije buchovao Urlaub, tak da… 

5 0 komentara

  1. A ja se uvijek zapitam “šta ako ipak ne bude dobro” jer znam dosta takvih primjera…

    1. Haha ma jok, ja znam da neće biti, ako si nekad pratila moje postove, imam hiljadu takvih primjera u svojoj historiji 😅 nego eto malo radi fore

  2. Ahaaa, okej 😄
    Jesam jesam, čitam redovno

Leave a Reply